Експертно-консультативний центр

Експертно-консультативний центрздійснює безоплатне правове консультування, а також проведення конференцій, професійних тренінгів і семінарів з правових питань. Директор Експертно-консультативного Центру – кандидат юридичних наук Ігор Осика. 

Щорічно Експертно-консультативний Центр надає до тисячі консультацій громадянам і юристам з питань захисту прав людини. В рамках Центру постійно надається безоплатна правова допомога неурядовим організаціям (громадським організаціям, фондам). Центр також надає спеціалізовану безоплатну правову допомогубіженцям, мігрантам, особам, які шукають притулку в Україні. У 2001-2007 роках Інститут отримав статус уповноваженого партнеру Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. У 2001-2003 роках Інститут став базою для навчання і практики студентів з юридичної клініки.

Експертно-консультативний Центр здійснюєширокомасштабну діяльність з організації та проведення в Україні конференцій, професійних тренінгів і семінарів з правових питань. Основною цільовою аудиторією тренінгів є судді, прокурори, адвокати, а також державні службовці, журналісти (загалом понад 200 заходів). Науковців, які співпрацюють з Інститутом, неодноразово запрошували для доповідей на конференціях та в якості експертів та тренерів в українські та іноземні установи. Найбільш масштабними та значущими заходами Інституту в цій сфері є тренінги з виборчого законодавства, що проводились у 2004-2006 роках в усіх областях України у співпраці з Верховним Судом України та Вищим Адміністративним судом України; тренінги з антикорупційного законодавства, що проводились у 2005-2009 роках в усіх областях України у співпраці з Верховним Судом України, Міністерством юстиції України та Генеральною Прокуратурою України; тренінги з питань застосування судами України Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р, що проводились у 1998-2004 роках у співпраці з Верховним Судом України в усіх областях України.

В рамках Експертно-консультативного Центру здійснюється науково-педагогічна та науково-методична діяльність: розробка  методичних рекомендацій юристам щодо застосування законодавства, підготовка навчальних видань (підручники, посібники), збірки документів, збірки судових рішень. Центр має досвід розробки освітніх програм на мультимедійних носіях.Співробітники напрямку діяльності

Ігор Миколайович Осика

Кандидат юридичних наук, магістр міжнародного та порівняльного права (LL.M) (США).

читати більше >