Новини

26.05.17

В НАЗК презентували проект нової Методології проведення антикорупційної експертизи

У Національному агентстві з питань запобігання корупції презентували проект нової Методології проведення антикорупційної експертизи, розроблений спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та Інститутом прикладних гуманітарних досліджень.

«Національне агентство вперше в історії України переглядає Методологію антикорупційної експертизи. Впевнений, що оновлена Методологія стане потужним інструментом для усунення корупційних ризиків у законодавстві», – зауважив член НАЗК Руслан Рябошапка.

Метою антикорупційної експертизи, яку проводить НАЗК, є виявлення та усунення або мінімізація корупційних факторів у проектах нормативно-правових актів. Проект документа розроблено з урахуванням практики застосування діючої Методології Міністерства юстиції.

За словами Руслана Рябошапки, головна проблема Методології 2010 року в тому, що вона визначає суто технічний підхід до аналізу норм проекту акта у відриві від аналізу фактичної ситуації, реального життя – це було виправданим на тому етапі, коли не було Національного агентства.

«НАЗК сьогодні володіє унікальною базою даних щодо корупційних ризиків з урахуванням сфер діяльності та регіональних особливостей, адже погоджує антикорупційні програми міністерств та інших державних органів, які містять аналіз таких ризиків. Нова Методологія дає можливість проаналізувати проект акта, зокрема, із урахуванням того, в яких умовах готувався документ та за яких умов його положення застосовуватимуться на практиці», – зазначив Руслан Рябошапка.

Захід відбувся за участі представників ПРООН в Україні: Івана Преснякова та Роберта Сіверса, а також Інституту прикладних гуманітарних досліджень: Михайла Буроменського та Олександра Сердюка. В обговоренні взяли участь представники Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Конституційного Суду, громадських організацій та Громадської ради при НАЗК.

Запрошуємо представників громадськості та експертів до спільного обговорення проекту Методології проведення антикорупційної експертизи.

З проектом Методології проведення антикорупційної експертизи Національним агентством можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що положеннями Закону України «Про запобігання корупції» передбачено проведення Національним агентством (за власною ініціативою) антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, що вносяться на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України.

< Всі новини