Новини

04.01.13

Сфера працевлаштування і праці для людей з інвалідністю має стати доступнішою.

Мета Проекту - сприяти впровадженню стандартів ЄС в Україні у сфері зайнятості осіб з інвалідністю шляхом розширення прав профільних НУО щодо представництва, захисту і активної участі інвалідів у сфері трудових відносин, запровадженням громадської оцінки нормативно-правових актів стосовно праці інвалідів за співпраці з державними і недержавними інституціями, вдосконалення механізмів впровадження таких стандартів на рівні локального правового регулювання.

В сучасних умовах сфера праці для інвалідів є мало доступною. Чинне законодавство та нормативні акти містять недоліки, деяким питанням сфери праці інвалідів бракує правового регулювання як на законодавчому, так і на локальному рівнях. До людей з інвалідністю спостерігається упереджене ставлення, суспільство не готове сприймати інвалідів як рівних учасників ринку праці.

Ознакою громадянського суспільства розвинутих держав є двосторонній зв'язок з зацікавленими суб'єктами, публічними інституціями, насамперед громадськими організаціями, що займаються утвердженням законних прав та інтересів певних соціальних груп. З огляду на актуальність для України дотримання принципу рівного ставлення, заборону всіх форм дискримінації громадським організаціям інвалідів повинно бути надано та гарантовано більше можливостей для залучення інвалідів до соціуму насамперед шляхом законодавчого встановлення нових форм співробітництва профільних НУО з органами державної влади, з однієї сторони, та інвалідами, з іншої.

Проект реалізовується у 5 регіонах України: Харків (Інститут прикладних гуманітарних досліджень, Харківська правозахисна група – інформаційна підтримка), Луцьк (Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку»), Львів (Львівська обласна асоціація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»), Феодосія (Громадська організація молодих інвалідів «Реабілітаційний центр»), Черкаси (Коаліція Молодіжних Громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина»).
Очікувані результати:
• огляд вітчизняної практики з імплементації стандартів ЄС у сфері зайнятості інвалідів та вибір актуальних з них в сучасних умовах;
• посилення ролі профільних неурядових організацій у розробці, прийнятті та здійсненні контролю за додержанням нормативно-правових актів, що регулюють трудові права інвалідів;
• підготовка законопроектних пропозицій з імплементації обраних стандартів ЄС в сфері зайнятості інвалідів, їх лобіювання; популяризація положень Конвенції про права інвалідів і інших актів ЄС, що стосуються питань працевлаштування і зайнятості інвалідів.

Проектом передбачено безкоштовне надання юридичних послуг інвалідам з питань працевлаштування і праці у вказаних регіонах фахівцями громадських організацій – партнерів виконання проекту на протязі трьох місяців 2013 року. Про початок такої діяльності буде оголошено додатково.

Тривалість Проекту 10 місяців, початок - 10 січня 2013 року.

< Всі новини