Новини

За роками: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005, 0000, всі

02.03.20

РЕКОНСТРУКЦІЯ САЙТУ

САЙТ ГО "ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНИХ ГУМАНІТАРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ" ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКІЇ ТА БУДЕ ВЖЕ ДОСТУПНИЙ ДЛЯ ВСІХ ВІДВІДУВАЧВІВ ЗА ПОСИЛАННЯМ http://www.iahr.org.ua

>

03.05.19

Відбулися зміни у складі Вищої ради правосуддя

Відбулися зміни у складі Вищої ради правосуддя

>

12.03.19

Міжнародні донори обговорили дисциплінарну практику вищої ради правосуддя

Міжнародні донори обговорили дисциплінарну практику вищої ради правосуддя

>

05.01.19

Річний звіт 2017-2018

Громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень»

 

Річний звіт 2017 – 2018 (фрагмент)

>

14.11.18

Результати всеукраїнських опитувань населення та правників, які є учасниками судових проваджень, щодо судової системи, судової реформи та сприйняття корупції за 2018 рік

Результати всеукраїнських опитувань населення та правників, які є учасниками судових проваджень, щодо судової системи, судової реформи та сприйняття корупції за 2018 рік

>

25.10.18

Опитування "Рівень довіри до суду"

Інститут впроваджує проект "Громадська підтримка аналітичної діяльності органів суддівського самоврядування: розробка та пілотна апробація Методики оцінки довіри до суду" за підтримки Програми USAID "Нове правосуддя"

В межах Проекту було розроблено онлайн опитування, доступне за посиланням https://tinyurl.com/yc6kv4tl

http://questionnaire.zzz.com.ua/v2/questionnaire.html 

Пропонуємо представникам НУО та соціальних груп, з якими працюють Ваші НУО та всім бажаючим взяти участь у онлайн соціологічному опитуванні з метою оцінки ефективності судової системи та успішності заходів з її реформування протягом жовтня – листопада 2018 року.

Опитування потребує всього 5 хвилин Вашого часу.

>

21.08.18

Аналітичний звіт за результатами моніторингу судових рішень щодо застосування в Україні положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини,

Впродовж грудня 2015 – листопада 2017 років було опрацьовано 3 592 рішення 680 суддів, які пройшли навчання із застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У звіті здійснено порівняльний аналіз судових рішень на предмет частоти, обґрунтованості та релевантності застосування ЄКПЛ як джерела права суддями до і після участі в тренінгах.

Моніторинг рішень було виконано громадською організацією «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Координатора проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Посилання на звіт за кліком на новину.

 

>

01.06.18

Оголошення тендеру

                                                       

 В рамках проекту : “Громадська підтримка аналітичної діяльності органів суддівського самоврядування: розробка та пілотна апробація Методики оцінки довіри до суду” проводиться тендер, щодо проведення оптуваннь населення у 3-х регіонах України (Дніпропетровська, Вінницька та Волинська).

 

 

 

 

>

17.04.18

Як виміряти довіру до суду?

Як виміряти довіру до суду? Це та багато інших питань стали предметом обговорення на третьому засіданні дорадчої групи партнерів Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Зокрема, Інститутом прикладних гуманітарних досліджень було презентовано проект Методики моніторингу довіри до суду (концепція та інструментарій), підготовлений у співпраці з Радою суддів України.

>

29.12.17

Вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим

Шановні колеги, друзі!

Щиросердно вітаємо всіх вас з  Новим 2018 роком і Різдвом Христовим! Від щирого серця бажаємо всім вам міцного здоров'я, витримки у наш нелегкий час розбудови демократичної України, добробуту! Нехай виправдаються всі ваші сподівання і надії на краще в Новому році! Щоб все задумане обов’язково здійснилося, а настрій був чудовим, сумні моменти нехай підуть у небуття.

>

31.07.17

Відбір кандидатів для проведення моніторингу здійснення адміністративного судочинства продовжено до 15 серпня 2017 року

Відбір кандидатів для проведення моніторингу здійснення адміністративного судочинства продовжено до 15 серпня 2017 року.

Деталі за посиланням: http://iahr.com.ua/ukr/news/134.html

>

18.07.17

Відбір кандидатів для проведення моніторингу здійснення адміністративного судочинства. Дедлайн 5 серпня 2017 року

Інститут прикладних гуманітарних досліджень за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Координатора проектів ОБСЄ в Україні здійснює відбір кандидатів для проведення моніторингу здійснення адміністративного судочинства в Львівському, Одеському і Дніпропетровському апеляційних округах.
На підставі аналізу мотивувальних листів і CV кандидатів будуть відібрані по п'ять моніторів, насамперед з міст Запоріжжя, Миколаєва і Івано-Франківська.
Вимоги до кандидатів: вища юридична освіта (кваліфікація спеціаліст або магістр), знання основ адміністративного судочинства та досвід участі в судових процесах за КАСУ, можливість взяти участь в тренінгу для відібраних моніторів 30 серпня 2017 року в м. Києві, комунікабельність, неконфліктність, готовність беззаперечно дотримуватися вимог Методики проведення моніторингу, готовності виїзду у відрядження тривалістю до 5 днів.
Моніторинг буде відбуватися протягом вересня-жовтня і потребуватиме зайнятості від моніторів протягом повного робочого дня.
Мотивувальні листи та CV прохання направляти на електронну пошту [email protected] до 5 серпня 2017 року з темою у листі "Моніторинг адміністративного судочинства"

>

14.06.17

Методологія проведення моніторингу судових рішень щодо застосування Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) суддями в Україні

Методологія моніторингу рішень українських судів щодо застосування ними Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) була розроблена Координатором проектів ОБСЄ в Україні у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Моніторинг у рамках проекту мав подвійну мету: зміцнити спроможність громадянського суспільства здійснювати моніторинг на предмет застосування правових інструментів захисту прав людини у судових рішеннях та встановити вихідні показники та оцінити прогрес у застосуванні ЄКПЛ та практики ЄСПЛ суддями, які проходили навчання у рамках проекту. Виконавчий партнер Координатора проектів ОБСЄ в Україні – «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» – використовував розроблену методологію для проведення пілотного моніторингу протягом 2015-2016 рр. Аналіз результатів моніторингу буде доступний в окремому звіті у листопаді 2017 року. Публікація доступна лише англійською мовою.

>

26.05.17

В НАЗК презентували проект нової Методології проведення антикорупційної експертизи

У Національному агентстві з питань запобігання корупції презентували проект нової Методології проведення антикорупційної експертизи, розроблений спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та Інститутом прикладних гуманітарних досліджень.

«Національне агентство вперше в історії України переглядає Методологію антикорупційної експертизи. Впевнений, що оновлена Методологія стане потужним інструментом для усунення корупційних ризиків у законодавстві», – зауважив член НАЗК Руслан Рябошапка.

>

24.02.17

Інститут взяв участь у формуванні Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції

24 лютого 2017 року у НАЗК проводилися установчі збори з формування Громадської ради при державному органі. Її склад формували делегати 56 громадських організацій, серед них і представник Інституту прикладних гуманітарних досліджень.

>

26.12.16

З Новим Роком і Різдвом Христовим!

Шановні колеги, друзі!

Щиросердно вітаємо всіх вас з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим! Від щирого серця бажаємо всім вам міцного здоров'я, витримки у наш нелегкий час розбудови демократичної України, добробуту! Нехай виправдаються всі ваші сподівання і надії на краще в Новому році!

>

25.10.16

Представники громадських організацій обирали члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою Уповноваженого ВРУ з прав людини

Президент ГО "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" Михайло Буроменський увійшов до складу конкурсної комісії, яка обирала додаткового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 жовтня 2016 року переможцем публічного конкурсу на посаду члена ВККСУ за квотою Уповноваженого визначено Андрія Козлова .

>

15.09.16

Експертна підтримка семінарів для суддів/прокурорів/адвокатів за результатами моніторингу дотримання норм КПК України

ГО "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" за підтримки ПРООН Україна з серпня 2016 року впроваджує проект «Експертна підтримка семінарів для суддів/прокурорів/адвокатів за результатами моніторингу дотримання норм КПК України». Проект здійснюється спільно з Уповноваженим ВРУ з прав людини, посольством США в Україні та Радою Європи.

>

08.09.16

ВИБОРЧІ СПОРИ: ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ЯКОСТІ СУДОВИХ РІШЕНЬ (МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015 року)

У розділі "Публікації та аналітичні матеріали" розміщено текст звіту Інституту прикладних гуманітарних досліджень, який підготовлено за підтримки проекту  USAID "Справедливе правосуддя" та презентовано у червні 2016 року.

У виданні представлено результати експертного (громадського) узагальнення практики діяльності судів щодо розгляду виборчих спорів під час місцевих виборів 2015 р. та запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності судового захисту виборчих прав, громадської оцінки якості роботи судів при розгляді виборчих спорів.>

26.06.16

Круглий стіл, присвячений презентації результатів проекту з оцінки виборчих спорів: місцеві вибори 2015

30 червня Інститут прикладних гуманітарних досліджень презентує результати дослідження судових рішень у виборчих справах місцевих вибрів 2015 року.

Захід відбудеться у конференц-залі № 4 готелю "Козацький". Початок о 14.00 реєстрація о 13.30.
До участі запрошені представники Національної школи суддів, експерти з виборчого законодавства, Вищого адміністративного суду України, Верховного суду України, громадських організацій.

Проект реалізовувався за підтримки проекту USAID "Справедливе правосуддя"

>

17.06.16

Практика дисциплінарних органів щодо суддів

16 червня 2016 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбувся круглий стіл «Аналіз практики дисциплінарних органів у 2015-2016 роках». Аналіз здійснено Інститутом прикладних гуманітарних досліджень у рамках проекту «Моніторинг рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності» за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

>

10.06.16

Дисциплінарна відповідальність суддів: питання практики

Реформа судової влади, що відбувається в нашій державі останнім часом, не оминула  питань встановлення ефективних процедур дисциплінарної відповідальності суддів. Інститут прикладних гуманітарних досліджень протягом 4-х місяців працював над проектом «Моніторинг рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності», що був підтриманий проектом USAID "Справедливе правосуддя".

>

31.05.16

Круглий стіл, присвячений методології карток громадянського звітування в рамках аналізу впровадження програм опитування судами Харківської області

31 травня 2016 Інститутом прикладних гуманітарних досліджень проведено Круглий стіл, присвячений методології карток громадянського звітування в рамках аналізу впровадження програм опитування судами Харківської області.

>

26.05.16

Тренінг для представників місцевих судів Харківської області

24-25 травня 2016 року відбувся тренінг «Застосування Системи оцінювання роботи суду (СОРС) та проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень за методологією карток громадянського звітування (КГЗ)». Організатором виступив Інститут прикладних гуманітраних досліджень.

>

07.04.16

Тренінг «Застосування Системи оцінювання роботи суду (СОРС) та проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень за методологією карток громадянського звітування (КГЗ)»

14-15 квітня 2016 р. у приміщенні готелю  Чічіков (вул. Гоголя, 6/8) відбудеться тренінг «Застосування Системи оцінювання роботи суду (СОРС) та проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень за методологією карток громадянського звітування (КГЗ)»

>

14.03.16

В рамках проекту "Моніторинг рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності" представники Інституту прийняли участь у робочій зустрічі з членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

12 березня 2016 р. за домовленістю з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України була проведена зустріч представників Інституту прикладних гуманітарних досліджень та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.Обговорювали питання реалізації проекту, який впроваджується Інститутом за підтримки проекту USAID "Справедливе правосуддя"

>

08.02.16

Експертна нарада з міжнародного права у Міністерстіві закордонних справ України

5 лютого 2016 року в стінах Міністерства закордонних справ України відбулася експертна нарада з міжнародного права, в якій взяв участь президент громадської організації "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" Михайло Буроменський. 

>

01.10.15

На сайті викладено текст аналітичного звіту з оцінки якості функціонування судів Харківської області

Аналітичний звіт шукайте у розділі Публікації і аналітичні матеріали за допомогою фільтру - рік видання - 2015.

У виданні представлено результати опитування громадської думки з використанням методики карток громадського звітування щодо оцінки якості окремих аспектів діяльності судів Харківської області, що проводилося в 2015 році.

Видання призначене для голів судів, суддів, керівників апарату судів, інших працівників судів, громадських організацій, та всіх інших осіб, зацікавлених у побудові діалогу між судами та суспільством задля покращення доступу до правосуддя, підвищення ефективності, прозорості та підзвітності судової системи, побудови довіри громадян до суду.

 

>

22.09.15

Презентація результатів дослідження з опитування громадян - відвідувачів судів Харківської області

25 вересня 2015 року в конференц-залі Апеляційного суду Харківської області, 3 поверх (Харків, пл. Руднєва, 36) відбудеться презентація результатів дослідження щодо якості функціонування судів у Харківській області з використанням карток громадянського звітування роботи судів з подальшим обговоренням у форматі круглого столу рекомендацій щодо шляхів підвищення ефективності роботи суду. Початок заходу о 10:30 (реєстрація учасників з 10:00).

>

17.09.15

Національне агентство з питань запобігання корупції

Влітку 2015 року провідні антикорупційні експерти від уряду, громадського сектору та міжнародних організацій визначили перші кроки, які необхідно зробити для успішного запуску НАЗК та вказали на виклики, які існують перед новоствореною установою.

 

 

>

18.05.15

Методичні рекомендації для проведення навчальних семінарів з нового антикорупційного законодавства України

За результатами проекту за сприяння МФ "Відродження" та Програми розвитку ООН Інститут прикладних гуманітарних досліджень розробив методичні матеріали для підготовки та проведення інформаційно-просвітницьких заходів з ознайомлення  державних службовців з новим антикорупційним законодавством. Представлені рекомендації містять тексти лекцій фахівців Міністерства юстиції України, експертів Інституту, які читалися державним службовцям управлінь юстиції 8 областей України на семінарах з грудня 2014 по березень 2015.

Матеріали розміщені у розділі Публікації та аналітичні матеріали за напрямком Боротьба з корупцією (фільтр - 2015 рік)

 

 

>

14.05.15

Результати оцінки якості роботи судів при розгляді виборчих спорів тепер доступні для ознайомлення

У розділі Публікаці і аналітичні матеріали напрямку Вдосконалення виборчого законодавства викладаємо текст звіту за результатами дослідження, проведеного громадською організацією «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». Дослідження проведено в рамках реалізації грантового проекту «Громадська оцінка якості роботи суду при розгляді виборчих спорів». 

>

29.04.15

Громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та Проект USAID «Справедливе правосуддя» оприлюднили результати оцінки якості роботи судів при розгляді виборчих спорів

Київ, Україна (29 квітня 2014 року) – 28 квітня 2014 року громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» провели круглий стіл «Оцінка якості роботи судів при розгляді виборчих спорів», під час якого були оприлюднені результати експертної оцінки судових рішень з виборчих спорів по трьом виборчим процесам: парламентські вибори 2012 року, президентські вибори 2014 року, місцеві вибори 2014 року (в окремих регіонах).

>

20.04.15

Презентація результатів дослідження оцінки якості роботи судів при розгляді виборчих спорів

28 квітня 2015 року в конференц-залі готелю «Експрес» (Київ, бул Т. Шевченка, 38/40 ) відбудеться презентація результатів дослідження щодо якості роботи судів при розгляді виборчих спорів з подальшим обговоренням у форматі круглого столу рекомендацій щодо шляхів підвищення ефективності захисту виборчих прав громадян. 

>

31.03.15

Суди Харківської області знайомили з методологією карток громадянського звітування

31 березня 2015 р. у приміщенні Апеляційного суду Харківської області (майдан Руднєва, 36) відбувся тренінг для представників міських та районних судів Харківської області з організації та проведення опитування за допомогою карток громадянського звітування.

Організатор тренінгу – Інститут прикладних гуманітарних досліджень за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Україна: справедливе правосуддя» та Апеляційного суду Харківської області.

 

>

27.03.15

Опитування громадян щодо якості роботи судів знову в Харкові!

26 березня 2015 року у Харкові відбувся тренінг для студентів-волонтерів з особливостей проведення опитування у судах за допомогою карток громадянського звітування.

Організатор заходу – Інститут прикладних гуманітарних досліджень за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Україна: справедливе правосуддя».

>

16.03.15

У квітні Інститут презентує результати дослідження щодо якості роботи судів при розгляді виборчих спорів

Інститут прикладних гуманітарних досліджень з квітня 2014 року впроваджує проект «Громадська оцінка якості роботи судів України при розгляді виборчих спорів» за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».

За результатами діяльності підготовлено аналітичний звіт з рекомендаціями, який буде представлено у другій половині квітня 2015 р. на круглому столі у м. Київ.

>

09.03.15

Понад 230 державних службовців з 8 областей України прослухали курс семінарів з питань застосування нового антикорупційного законодавства

05 березня 2015 року у Вінниці відбувся останній, шостий, регіональний семінар, присвячений питанням застосування нового антикорупційного законодавства України. Понад 230 державних службовців з 8 областей держави прослухали курс семінарів, отримали матеріали та практичні рекомендації щодо дії окремих положень Законів України у сфері протидії корупції, прийнятих у жовтні минулого року.

>

04.03.15

Відбувся п’ятий регіональний семінар, присвячений питанням застосування нового антикорупційного законодавства України

У Києві відбувся п’ятий регіональний семінар, присвячений питанням застосування нового антикорупційного законодавства України за фінансової підтримки МФ “Відродження” та ПРООН Україна та організаційного сприяння Міністерства юстиції України для державних службовців Київської обласної державної адміністрації та працівників управлінь з питань запобігання та виявлення корупції міністерств України.

>

02.03.15

Останній семінар з антикорупційної проблематики для державних службовців відбудеться у Вінниці

05 березня 2015 року об 11.00 у Вінниці (готель «Поділля», вул. Пушкіна,4) відбудеться останній регіональний семінар-тренінг в рамках проекту «Проведення тренінгів для державних службовців, працівників прокуратури та адвокатів з питань застосування антикорупційного законодавства України».

>

25.02.15

Державні службовці Київської області прослухають курс семінару з питань застосування нового антикорупційного законодавства України

03 березня 2015 року у Києві (секційний зал Великого конференц-залу НАН України, вул. Володимирська 55, 3 поверх) відбудеться регіональний семінар-тренінг в рамках проекту «Проведення тренінгів для державних службовців, працівників прокуратури та адвокатів з питань застосування антикорупційного законодавства України».

Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та ПРООН Україна. 

>

07.02.15

Міжнародна допомога Україні при імплементації антикорупційного законодавства

6 лютого 2015 року відбулося обговорення надання технічної допомоги у сфері антикорупційної політики за участі міжнародних донорів, яке пройшло у Мін’юсті серед представників органів державної влади та неурядових організацій.

В обговоренні взяв участь експерт Інституту прикладних гуманітарних досліджень Олександр Сердюк. Інститут має великий досвід у сфері оцінювання рівня корупції, розроблення відповідної методики такого оцінювання, проведення інформаційно-просвітницьких заходів з роз'яснення нового антикорупційного законодавства України.

>

05.02.15

У Дніпропетровську відбувся четвертий регіональний семінар, присвячений питанням застосування нового антикорупційного законодавства України

04 лютого 2015 р. у Дніпропетровську відбувся четвертий регіональний семінар, присвячений питанням застосування нового антикорупційного законодавства України за фінансової підтримки МФ “Відродження” та ПРООН Україна та організаційного сприяння Міністерства юстиції України.

>

02.02.15

Державні службовці Львова та Івано-Франківська прослухали курс семінару "Застосування нового антикорупційного законодавства України"

 Заходи провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки МФ “Відродження” та ПРООН Україна.

>

29.01.15

Експерти громадських організацій та фахівці Міністерства юстиції України проведуть черговий семінар для державних службовців з питань застосування нового антикорупційного законодавства України

04 лютого 2015 року з 11.00 до 17.00 у Дніпропетровську (готель «Дніпропетровськ», вул. Набережна Леніна, 33, 10 поверх) відбудеться регіональний семінар-тренінг в рамках проекту «Проведення тренінгів для державних службовців, працівників прокуратури та адвокатів з питань застосування антикорупційного законодавства України».

>

22.01.15

Державних службовців навчатимуть практичному застосуванню нового антикорупційного законодавства

29 і 30 січня у Львові та Івано-Франківську відбудуться семінари з питань застосування нового антикорупційного законодавства України. Заходи проводяться Інститутом прикладних гуманітарних досліджень в рамках проекту за підтримки ПРООН Україна та Міжнародного фонду "Відродження"

>

30.12.14

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

Інститут прикладних гуманітарних досліджень щиро вітає колег, партнерів з новорічними святами! Бажаємо цікавих ідей та можливостей їх реалізації у професійній сфері, добробуту у родинах, щастя і миру нашій Україні.

З Новим Роком! 

>

23.12.14

Перший семінар з питань застосування нового антикорупційного законодавства України в м. Харків

23 грудня 2014 року, Харків - перший семінар в рамках Проекту "Проведення тренінгів для державних службовців, працівників прокуратури та адвокатів з питань застосування антикорупційного законодавства України".

Серія регіональних семінарів стала можливою завдяки підтримці ПРООН Україна та МФ "Відродження"

>

16.12.14

Серія регіональних тренінгів з питань застосування нового антикорупційного законодавства України

Інститут прикладних гуманітарних досліджень виступить організатором проведення серії тренінгів для державних службовців, працівників органів прокуратури та адвокатів в рамках проекту, підтриманого МФ "Відродження" спільно з ПРООН Україна.

Провідні фахівці у сфері антикорупційного законодавства розроблять методичні матеріали та проведуть декілька тренінгів з метою роз'яснення застосування нового законодавства з протидії корупції.

>

15.12.14

Інститут прикладних гуманітарних досліджень оголошує тендер

Для реалізації проекту ХМГО "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" оголошує тендер на проведення заходу у форматі семінару у м. Харків 23 грудня 2014 р. Детальніше читайте у новині.

>

23.10.14

У Києві обговорили проект внесення змін до ряду нормативно-правових актів у сфері праці інвалідів і діяльності підприємств громадських організацій інвалідів

21 жовтня у Києві в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів» були презентовані зміни до законодавства України з питань праці інвалідів. Захід провели Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» і ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

>

16.10.14

Презентація результатів проекту у сфері впровадження стандартів ЄС у трудових відносинах за участю інвалідів

21 жовтня 2014 року з 10.00 до 12.00 у Києві (конференц-зал, готель «Україна», вул. Інститутська, 4) відбудеться презентація результатів проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів» - змін до нормативно-правових актів з питань праці інвалідів.

Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» і ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

 

 

>

08.10.14

Щиро вітаємо колег, партнерів, представників юридичної професії з Днем юриста!

Усіх колег, партнерів, представників юридичної професії, студентів-юристів, науковців, викладачів та усіх тих, хто цікавиться питаннями юриспруденції, щиро вітаємо з Днем юриста. Нехай усім юристам, які присвятили своє життя роботі на ниві права, праця приносить лише задоволення, гідне визнання їх старань та зусиль, а також гідну винагороду.
Зі святом!!!

>

30.09.14

Проект «Наглядовий моніторинг судового процесу з метою оцінки застосування Кримінально-процесуального кодексу України»

З 15 вересня триває основний етап моніторингу судів м. Києва моніторами, які пройшли курс навчання і провели пілотний місяць судових спостережень. Для закріплення отриманих знань було проведено  тренінгове заняття з метою обговорення варіантів вирішення проблем, з якими стикнулися монітори, а також подальшого вдосконалення Опитувальника, за яким здійснюється спостереження судових розглядів. 

>

24.07.14

В судах Києва почали вивчати ефективність КПК України

Матеріал видання "Закон і бізнес" про спільний проект, що впроваджується Інститутом прикладних гуманітарних досліджень та Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини за підтримки ПРООН Україна та Ради Європи. Для детальної інформації перейдіть до тексту новини.

>

11.07.14

Лобіювання інтересів людей з інвалідністю на ринку праці

У Києві відбулася робоча зустріч експертів, присвячена питанням реалізації права на працю людей з інвалідністю в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів». 

Фахівці обговорили ключові проблеми сфери зайнятості інвалідів та можливі перспективи осіб з інвалідністю на відкритому і захищеному ринку праці в Україні. Велику увагу було приділено питанню розробки і прийняття нового закону про статус інвалідів з урахуванням європейських стандартів у сфері професійної діяльності та зайнятості. Учасникам було запропоновано оцінити механізм мотивації роботодавців до створення робочих місць для інвалідів, розроблений експертами проекту.

>

04.07.14

Сфера зайнятості інвалідів: ключові проблеми і перспективи

9 липня 2014 року з 10.00 до 13.30 у Києві (білий зал Національної академії наук України, вул. Володимирська, 55) відбудеться робоча зустріч експертів НУО, присвячена презентації та обговоренню результатів діяльності за проектом «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів».

Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» і ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Початок реєстрації учасників о 9.30.

>

18.06.14

До завершення конкурсу на відбір спостерігачів для реалізації моніторингу КПК у судах Києва залишилося 2 дні

До уваги бажаючих взяти участь у конкурсі в рамках Проекту Моніторинг судового процесу з метою оцінки застосування Кримінально-процесуального кодексу України (КПК)

Для участі у конкурсі прохання до 19 червня включно заповнити форму за посиланням http://dhrp.org.ua/uk/news/434-20140606-ua, та надіcлати резюме за електронною адресою . Відбір передбачає співбесіду з попередньо відібраними кандидатами, заплановану на 23 червня. 

Без резюме Ваші заявки розглядатися не будуть.

>

06.06.14

Відбір осіб для проведення моніторингу КПК за підтримки ПРООН та офісу Омбудсмена

6 червня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини відбулася презентація проекту «Моніторинг судових процесів з метою оцінки застосування Кримінального процесуального кодексу України».

До 19 червня надслайте свої заявки-резюме для участі у відбору моніторів для проведення моніторингу судових процесів. Детальніше у новині.

>

30.05.14

Представники Інституту взяли участь у І Регіональному семінарі : Огляд та обмін ефективною практикою у сфері обробки та перевірки декларацій про майно (27-28 травня 2014 року, Стамбул, Турція)

Східне партнерство (Рада Європи) "Належне державне управління і протидія корупції" організувало Регіональний семінар I: Огляд та обмін ефективною практикою у сфері обробки та перевірки декларацій про майно.

Михайло Буроменський, президент Інституту, і Олександр Сердюк, директор Аналітичного центру Інституту, взяли участь у семінарі як представники українських НУО.

>

22.05.14

Інститут визнано переможцем конкурсу на реалізацію пілотного проекту оцінки застосування КПК України

22 травня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого відбулося чергове засідання Координаційного комітету з реалізації міжнародного проекту «Наглядовий моніторинг судових процесів з метою оцінки застосування Кримінального процесуального кодексу України».

На засіданні було визначено переможця конкурсу на реалізацію проекту, яким стала ГО «Харківський інститут прикладних гуманітарних досліджень».

>

19.05.14

Судовий захист для інвалідів

У Харкові 16 травня обговорювали юридичну практику захисту прав інвалідів на працю. Захід у форматі фокус-групового обговорення провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки МФ “Відродження”.

>

13.05.14

Обговорення юридичної практики захисту прав інвалідів у сфері працевлаштування

16 травня 2014 року о 10.00 у офісі Інституту прикладних гуманітарних досліджень (Харків, вул. Сумська, 39, офіс 156) відбудеться зустріч юристів-практиків і представників громадських організацій інвалідів, присвячена обговоренню реалізації прав інвалідів у сфері їх зайнятості, і практиці судового захисту трудових прав інвалідів. 

>

06.05.14

Розробка та апробація інструменту оцінювання стану дотримання прав людини на основі використання соціологічного дослідження

Інститут прикладних гуманітарних досліджень в контексті Проекту «Демократизація і права людини в Україні»  за підтримки ПРООН і Уповноваженого ВРУ з прав людини розпочинає реалізацію проекту, присвяченого розробці і апробації інструментів дотримання прав людини на прикладі сфери антидисримінації. Проект розрахований на рік і передбачає проведення репрезентативного опитування основних категорій наслення на всій території України за допомогою розробленої експертами анкети.

>

22.04.14

Громадська оцінка якості роботи судів України при розгляді вибочих спорів - Інститут оголошує про початок нового проекту

За ініціативи і підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" Інститут прикладних гуманітарних досліджень з 22 квітня 2014 р. починає співпрацю у сфері аналізу і узагальнення практики судів по розгляду виборчих спорів. 

Виборчі спори є однією з найбільш показових сфер діяльності українських судів (адміністративних та місцевих загальних), що дозволяє отримати уявлення про їх відповідність стандартам справедливого та неупередженого суду. 

>

18.04.14

Надомна праця і державна підтримка на робочому місці: чи вирішіть це проблему працевлаштування інвалідів?

17 квітня у Києві відбулася третя регіональна зустріч у форматі фокус-групового обговорення за спільної ініціативи Харківської громадської організації «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та ВГО «Національна асамблея інвалідів України» за підтримки МФ “Відродження”.

Зустріч пройшла у плідній дискусії за участю представників Міністерства соціальної політики України, Комітету ВРУ у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів,  Всеукраїнських громадських об’єднань інвалідів.

>

11.04.14

Третя регіональна зустріч представників громадських організацій інвалідів та органів державної влади пройде у Києві

17 квітня 2014 року о 10.00 у Києві в офісі Національної Асамблеї інвалідів України (вул. Рейтерська, 8/5А) відбудеться зустріч представників громадськості і органів державної влади. Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

>

04.04.14

Обговорення проблем працевлаштування інвалідів – перший крок до їх вирішення

У Харкові 3 квітня закликали спростити законодавство про регулювання діяльності підприємств інвалідів і пропонували власні варіанти вдосконалення існуючої системи працевлаштування і зайнятості людей з обмеженими можливостями на зустрічі, яка відбулася за участі фахівців органів державної влади, експертів громадських організацій інвалідів, керівників підприємств громадських організацій інвалідів.

>

31.03.14

У Харкові обговорять питання забезпечення окремих прав інвалідів

3 квітня 2014 року о 10.00 у Харкові в актовій залі Держпрому (2 під’їзд, 2 поверх, пл. Свободи, 5) відбудеться зустріч представників громадськості і органів державної влади, присвячена обговоренню державної системи працевлаштування інвалідів і питанням наближення українського законодавства у сфері забезпечення окремих прав інвалідів до європейського рівня. Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» у рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

 

>

18.03.14

Розробка ініціатив із запровадження європейських стандартів у сфері забезпечення окремих прав інвалідів: обмін думками

Для розробки і запровадження реформування законодавства з забезпечення прав інвалідів необхідно об’єднати зусилля і налагодити взаємодію влади і громадських організацій інвалідів на всіх рівнях. Про це заявили учасники зустрічі, що відбулася 17 березня у Дніпропетровську у форматі фокус-групового обговорення.

Захід провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» спільно з ВГО «Національна асамблея інвалідів України» за підтримки МФ “Відродження”.

>

11.03.14

У Дніпропетровську обговорюватимуть наближення місця інваліда до європейського рівня у сфері праці

 17 березня 2014 року об 11.00 у Дніпропетровську у приміщенні обласного об’єднання інвалідів (вул. Сєрова,8) відбудеться фокус-групова дискусія, присвячена обговоренню державної системи працевлаштування інвалідів і питанням наближення українського законодавства у сфері забезпечення окремих прав інвалідів до європейського рівня. Захід проводить Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

>

28.02.14

Стандарти Європейського союзу у сфері забезпечення окремих прав інвалідів: шляхи впровадження

Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» разом з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» спільно працюють над проектом у сфері забезпечення окремих прав інвалідів за підтримки МФ "Відродження"

>

20.01.14

У 2014 році інститут прикладних гуманітарних досліджень продовжить роботу над адаптацією стандартів ЄС у сфері прав інвалідів

З метою всебічної оцінки проблем сфери зайнятості інвалідів і можливостей та способів запровадження стандартів ЄС до національного законодавства МФ "Відродження" ініціював продовження діяльності з питань адаптації окремих положень європейських актів у сфері прав інвалідів. 

 

 

>

20.12.13

Конференція ГРЕКО "Гендерні аспекти корупції": презентації і матеріали

13 грудня 2013 року ГРЕКО організувала конференцію на тему «Гендерні аспекти корупції" під егідою Сенату і Міністерства юстиції Чеської Республіки. Вона проходила в Празі 13 грудня 2013 року, в Вальдштейнському палаці.

Продивитися презентації, доповіді й заключні матеріали конференції можна за посиланням here 

>

16.12.13

Конференція ГРЕКО "Гендерні аспекти корупції", Прага, 13 грудня 2013 року

З 2012 року Група держав проти корупції (ГРЕКО) приділяє значну увагу гендерним аспектам корупції, розмірковуючи про можливості гендерної проблематики для підвищення цінності роботи ГРЕКО. Для того, щоб підвести підсумки національного досвіду у виявленні, запобіганні і скороченні гендерно-специфічних проявів корупції та з метою обміну інформацією наявними науковими даними і практикою, ГРЕКО організувала конференцію на тему «Гендерні аспекти корупції" під егідою Сенату і Міністерства юстиції Чеської Республіки.

Вона проходила в Празі 13 грудня 2013 року, в Вальдштейнському палаці.

У конференції взяла участь Валерія Кохан, експерт Інституту прикладних гуманітарних досліджень з доповіддю "Гендерні аспекти корупції у вищій освіті України" за результатами проекту "Боротьба з корупцією в Україні".

>

12.11.13

Відбулася робоча зустріч переможців конкурсу за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"

11 листопада відбулася зустріч грантерів - переможців конкурсу "Громадське лобіювання стандартів ЄС в Україні" 2012-2013 рр., оголошеного МФ "Відродження". Серед учасників варто відзначити Богдана Фостика, заступника завідувача секретаріату комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, і Олександра Сушко, координатора Української платформи громадянського суспільства Східного парнерства.

>

25.10.13

Представники громадськості говорили про необхідність реформування сфери зайнятості інвалідів

24 жовтня 2013 року відбулося засідання круглого столу «Шляхи реформування законодавства про працю інвалідів». Захід проходив в рамках проекту "Громадське лобіювання стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю" за підтримки Європейської програми МФ “Відродження”.

>

16.10.13

Круглий стіл «Шляхи реформування законодавства про працю інвалідів»

24 жовтня 2013 року з 11.00 до 13.30 у Києві (конференц-зал Національної академії наук України, вул. Володимирська, 55) відбудеться круглий стіл, присвячений питанням удосконалення законодавства про працю інвалідів і впровадженню стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю. Захід проводить Харківська міська ГО «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Початок реєстрації учасників о 10.30.

>

22.07.13

Проблеми дисциплінарної відповідальності суддів мають комплексний характер

У Києві обговорили результати моніторингу рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Статистичні дані було озвучено під час круглого столу на тему «Результати моніторингу рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності»,  що відбувся у ВККСУ 18 липня цього року. Дослідження проводили  експерти Харківського інституту прикладних гуманітарних досліджень в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

>

16.07.13

У Києві обговорять проблемні питання дисциплінарної відповідальності суддів

18 липня у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (Київ, вул. Механізаторів, 9) відбудеться засідання круглого столу, присвяченого презентації та обговоренню результатів проекту "Моніторинг рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності". Дослідження проводилося Інститутом прикладних гуманітарних досліджень у лютому-червні 2013 р. за підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя".

>

03.07.13

Понад 200 осіб з інвалідністю скористалося можливістю безкоштовно отримати юридичну консультацію з питань праці і працевлаштування

1 липня завершився черговий етап проекту за підтримки МФ "Відродження" «Громадське лобіювання впровадження стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю». Люди з обмеженими можливостями у 4 регіонах держави змогли проконсультуватися з фахівцями з питань у сфері зайнятості.

>

14.06.13

Отримали сертифікати перші випускники Програми з питань судового адміністрування

12 червня 40 випускників інноваційної академічної Програми з питань судового адміністрування (далі – Програма) отримали сертифікати. Програма спрямована на оновлення та набуття знань, навичок і здібностей судових адміністраторів для ефективного управління судами і реалізується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та участі Університету штату Мічиган (США).

Проект Підтримка розробки та впровадження програми сертифікації судових адміністраторів здійснюється Інститутом прикладних гуманітарних досліджень з грудня 2012 р.

>

13.06.13

Понад 140 осіб з інвалідністю безкоштовно отримали юридичну допомогу з питань зайнятості

У 4 регіонах України триває надання юридичних консультацій інвалідам з питань праці та працевлаштування. Консультації надаються у містах Львів, Луцьк, Черкаси та Феодосія. Звернення можливе також телефоном або електронною поштою. Безкоштовне надання фахової допомоги відбувається в рамках проекту, який реалізується Інститутом прикладних гуманітарних досліджень і його партнерами в регіонах за підтримки МФ "Відродження".

Інваліди зможуть скористуватися послугами юристів до 1 липня. 

>

12.04.13

З 1 квітня у 4 регіонах України надають безоплатні юридичні консультації людям з інвалідністю

У Львові, Луцьку, Феодосії, Черкасах юристи безоплатно три місяці консультуватимуть інвалідів. Консультації надаються з питань праці та працевлаштування. Якщо Ви інвалід і маєте питання до юриста, пов’язане зі здійсненням трудових прав і обов’язків, працевлаштуванням, не знаєте, як захистити своє право на працю, звертайтеся до нас.

Контакти юристів:

Львів  Пн.-Пт., з 9.00 до 18.00. Телефон: (032) 237-10-38, +38 096 285 60 27 Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ за адресою: м. Львів,  вул. Генерала Чупринки, 85, каб. 107.

Луцьк  Пн. - Пт., з 15:00 до 18:00 год. Телефони: +38 050 378 68 53; +38 050 735 81 25. ВОГО «Фонд місцевого розвитку» за адресою: м. Луцьк, вул. Коперника, 8а. 

Черкаси Вт.- Ср. з 11.00 до 16.00 год. Телефон +38 093 0144254 Коаліція молодіжних громадських організацій Черкаської області “Молода Черкащина”. Адреса: м. Черкаси, вул. Ільїна 266.

Феодосія Пн.-Пт. 9.00-12.00. Телефон + 38 095 625 98 34. Громадська організація молодих інвалідів "Реабілітаційний центр" м. Феодосії.  Адреса: вул. Куйбишева, 23.

 

>

01.04.13

Запровадження стандартів ЄС для забезпечення рівності прав інвалідів

Європейські і міжнародні стандарти праці інвалідів можуть працювати в Україні. Про це заявили учасники фокус-групового обговорення у Харкові 29 березня. Захід проводився Харківською громадською організацією “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” за підтримки Європейської програми МФ “Відродження”

>

25.03.13

Скарги – як засіб тиску на суддів

Сторони у справах, що розглядаються, подекуди використовують скаргу як завуальовану можливість тиску на суддів. Таку думку висловили учасники фокус-групи, котра відбулася 20 березня у Полтавському юридичному інституті Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Дану фокус-групову дискусію було проведено ГО "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" в рамках проекту «Моніторинг рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності»

>

22.03.13

Система працевлаштування інвалідів потребує змін

Право людей з інвалідністю на працю можна забезпечити загальними зусиллями держави та громадських організацій через внесення змін до законодавства й організацію суспільного діалогу. Про це 21 березня в Харкові заявили учасники фокус-групового обговорення, яке провела ГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. 

Під час дискусії основна увага була приділена темі ефективності державної  політики у сфері зайнятості інвалідів, практичної реалізації законодавства про трудові права інвалідів та ролі громадських організацій інвалідів у процесі їх працевлаштування.  

>

15.03.13

Чи ефективна політика держави у сфері зайнятості інвалідів?

21 березня з 11.00 до 12.30 у Харкові (вул. Сумська, 39, офіс 156) відбудеться фокус-групова дискусія, присвячена соціальній політиці держави у сфері зайнятості інвалідів. Захід проводить ГО «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Під час фокус-групи буде розглянуто наступні питання: (читати далі...)

>

11.03.13

Основні проблеми інвалідів при працевлаштуванні

7 березня ГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” провела фокус-групове обговорення серед людей з інвалідністю, присвячене працевлаштуванню. Захід відбувся за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”

Під час обговорення було названо основні проблеми інвалідів при працевлаштуванні. Читайте далі...

>

04.03.13

Чи забезпечено в Україні право людей з інвалідністю на працю?

7 березня з 11:00 до 12:30 у Харкові (вул. Сумська, 39, оф. 156) відбудеться фокус-групова дискусія, присвячена впровадженню в Україні стандартів ЄС у сфері забезпечення права людей з інвалідністю на працю. Захід проводить ХМГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

>

25.02.13

Фокус-групові дискусії у березні 2013 року

У березні 2013 року Інститут прикладних гуманітарних досліджень проводитиме серію фокус-групових дискусій у рамках проекту "Громадське лобіювання впровадження стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю" (за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження"). 

>

21.01.13

Представляємо аналітичні звіти в межах проекту оцінювання якості функціонування суді за методологією карток громадянського звітування (USAID Fair Justice)

Підійшов до завершення черговий проект «Опитування громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів за методологією карток громадянського звітування» за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». 

>

15.01.13

Оприлюднення результатів проекту щодо якості функціонування судів у Донецькій та Дніпропетровській областях

16 січня у Донецьку та 18 січня у Дніпропетровську Інститут прикладних гуманітарних досліджень проведе круглий стіл на тему «Вивчення думки громадян як форма громадського моніторінгу за якістю функціонування суду». Під час заходів буде представлено результати опитування учасників судових проваджень Донецької і Дніпропетровської областей щодо їх задоволеності якістю функціонування судів, яке відбувалось впродовж червня-липня 2012 року. 

>

04.01.13

Сфера працевлаштування і праці для людей з інвалідністю має стати доступнішою.

Інститут прикладних гуманітарних досліджень (м. Харків) за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» повідомляє про початок реалізації проекту «Громадське лобіювання впровадження стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю». 

>

30.12.12

З Новим 2013 Роком!

Інститут прикладних гуманітарних досліджень вітає з Новим 2013 роком! Від усього серця бажаємо в прийдешньому році здійснити все задумане, втілити в життя всі ідеї і плани. Гарного плідного року, щастя, благополуччя та злагоди!
З Новим роком, дорогі друзі!

>

22.12.12

Круглий стіл «Вивчення думки громадян як форма громадського контролю за якістю функціонування суду»

21 грудня 2012 року у конференц-залі готелю «Харків» (пл. Свободи, 7) відбувся круглий стіл «Вивчення думки громадян як форма громадського контролю за якістю функціонування суду».

На заході було представлено та обговорено результати опитування громадян щодо їх задоволення якістю окремих аспектів функціонування адміністративних судів Харківського регіону.

>

22.11.12

Рада суддів України, Центр суддівських студій та Проект USAID «Справедливе правосуддя» оприлюднили результати моніторингу доступності, незалежності та справедливості правосуддя в Україні

22 листопада 2012 року Рада суддів України, Центр суддівських студій та Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» провели круглий стіл «Презентація та обговорення результатів моніторингу доступності, незалежності та справедливості правосуддя в Україні», під час якого були оприлюднені результати експертної оцінки стану незалежності судів України у 2012 році та результати опитування громадян – відвідувачів судів.

>

08.10.12

Колектив Інституту прикладних гуманітарних досліджень вітає юристів України з професійним святом!

Шановні колеги!
Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста.

>

05.10.12

З 19 вересня по 4 жовтня 2012 року пройшла серія фокус-групових дискусій з суддями та працівниками апарату судів, які беруть участь у проекті Інституту за підтримки USAID

В рамках реалізації проекту «Опитування громадян щодо їх задоволення якістю функціонування судів з використанням карток громадянського звітування (КГЗ)» за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» пройшла серія фокус-групових дискусій з суддями та працівниками апарату судів, що беруть участь у дослідженні.

>

01.08.12

Продовжується реалізація проекту «Опитування громадян щодо їх задоволення якістю функціонування судів з використанням карток громадянського звітування (КГЗ)»

Інститут прикладних гуманітарних досліджень приймає активну участь у грантовій програмі «Опитування громадян щодо їх задоволення якістю функціонування судів з використанням карток громадянського звітування (КГЗ)» за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Проект «Cправедливе правосуддя» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і працює в Україні з жовтня 2011 року.

>

02.07.12

Завершення проекту «Захист потерпілих від злочинів, пов’язаних з ксенофобією і расизмом, у східних областях України»

Інститут прикладних гуманітарних досліджень спільно з Американською асоціацією юристів «Ініціатива з верховенства права» (ABA ROLI) завершив реалізацію проекту «Захист потерпілих від злочинів, пов’язаних з ксенофобією і расизмом, у східних областях України», який тривав з 1 листопада  2011 року по 30 червня 2012 року.

>

01.12.11

Інформаційні сесії «Корупція в Україні: сприйняття та реалії»

Інформаційні сесії «Корупція в Україні: сприйняття та реалії» проводилися за результатами дослідження, проведеного в рамках українсько-канадського проекту «Боротьба з корупцією в Україні» (який реалізується за активної підтримки Інституту прикладних гуманітарних досліджень) у період з 4 по 25 листопада 2011 року в 11 містах України: Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Запоріжжі, Севастополі, Сімферополі, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Чернігові та Києві. 

>

27.05.11

Круглий стіл “Вивчення думки громадян як форма громадського контролю за якістю функціонування суду”

Презентація результатів третього етапу опитування громадян щодо оцінки рівня задоволеності якістю окремих аспектів функціонування судів. >

17.03.11

Семінар для представників громадських організацій

Навчально-практичний семінар «Антикорупційна експертиза законодавства, як превентивний інструмент протидії корупції. Роль громадських організацій у процесі оцінки корупційних ризиків».

>

11.02.11

Круглий стіл у Міністерстві юстиції України

Засідання «круглого столу» з гендерних питань та проблем корупції в галузі вищої освіти

>

03.12.10

Презентація проекту «Національна система оцінювання рівня корупції»

У Мін’юсті відбулася презентація Національної системи оцінювання рівня корупції, яку було розроблено в рамках спільного проекту ОБСЄ, Міністерства юстиції та Верховного Суду України «Діагностика та протидія корупції в Україні».

>

09.12.09

Урочиста конференція з нагоди завершення проекту UPAC «Підтримка належного урядування: проект протидії корупції в Україні»

Проект технічної допомоги Європейського Союзу та Ради Європи UPAC впроваджувався в Україні з червня 2006 по грудень 2009 року.

>

02.07.08

Міжнародна конференція ’’Попередження політичної корупції’’

На конференції було проаналізовано та надано рекомендації Уряду і Парламенту України з питань ефективності української системи фінансування політичних партій і виборчих кампаній.

>

15.01.07

Засідання “круглого столу” з підготовки пропозицій щодо утворення в Україні антикорупційного органу

2007 році Україна за рівнем сприйняття корупції посіла 118 місце в світі зі 180 держав.

>

18.07.05

Держслужбовці та працівники правоохоронних органів набули досвіду з питань практичного застосування українського антикорупційного законодавства

Науково-практичний семінар, організований харківським Інститутом прикладних гуманітарних досліджень та Івано-Франківським обласним управлінням юстиції за підтримки представництва ОБСЄ в Україні. >