Новини

07.02.15

Міжнародна допомога Україні при імплементації антикорупційного законодавства

Матеріал взято з офіційного сайту Міністерства юстиції України.

Міжнародні експерти готові долучитися до процесу імплементації розробленого Урядом пакету антикорупційних законів. Про це стало відомо у ході обговорення надання технічної допомоги у сфері антикорупційної політики за участі міжнародних донорів, яке пройшло у Мін’юсті.

Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що українська влада має чітку позицію щодо необхідності якнайшвидшого запровадження заходів боротьби з корупцією.

«Політична позиція Прем’єр-міністра, Уряду, Президента і Верховної Ради єдина в тому, що прийняте антикорупційне законодавство знайде своє практичне застосування, і ми побачимо реальні дії з боку новостворених органів щодо боротьби з корупцією», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він також повідомив, що з 25 квітня почне діяти Закон про запобігання корупції, який передбачає створення превентивного не правоохоронного органу – Національного антикорупційного агентства, який забезпечить запобігання корупційним проявам.

За словами Міністра юстиції, вже підготовлено зміни до цього документу, які дадуть можливість запустити процес конкурсного відбору голови і членів антикорупційного агентства до початку дії Закону.

«З перших днів набуття чинності цих змін ми розпочнемо процедурні питання щодо підбору конкурсної комісії, проведення конкурсу, щоб якнайшвидше сформувати склад Національного антикорупційного агентства», - наголосив Павло Петренко.

Він зауважив: агентство входитиме в структуру Кабінету міністрів і матиме величезні повноваження, які забезпечать незалежність цього органу при здійснені функцій контролю стилю життя публічних діячів, електронного декларування доходів і майнового стану держслужбовців, формування антикорупційної політики і проведення антикорупційних експертиз.

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе зазначив, що головне завдання реформ – мінімізувати можливість отримання хабарів чиновниками. Крім того, в рамках боротьби з корупцією необхідно забезпечити нормальне виконання судових рішень.

«Також серйозною проблемою в рамках боротьби з корупцією є забезпечення виконання судових рішень. Адже ми багато говоримо про реформування судової системи. З усіх судових рішень виконується всього 7-8%. Нам потрібно забезпечити реалізацію рішень судів. Адже якщо бізнес не побачить, що судові рішення виконуються ефективно, не варто очікувати зростання інвестицій в країну», - наголосив він.

Заступник Міністра також наголосив на важливості консультативної допомоги, яку надають міжнародні партнери. Адже саме завдяки такій співпраці можливо досягти ефективних результатів.

У свою чергу директор Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Мін’юсту Роберт Сіверс повідомив, що для початку роботи Національного агентства із запобігання корупції слід вирішити 5 основних питань: формування складу агентства, юридичне оформлення, матеріально-технічне забезпечення, кадрові питання та внутрішні процедури, а також громадський контроль.

«Для цього, необхідно визначити інфраструктуру Національного агентства, реалізувати інформаційне забезпечення його діяльності, побудувати систему фінансового контролю, а також сформувати систему обліку осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення», - зазначив керівник департаменту. Крім того, за його словами, слід організувати дієву систему контролю стану виконання антикорупційної стратегії в цілому.

< Всі новини