Новини

17.09.15

Національне агентство з питань запобігання корупції

7 вересня 2015 р. в Міністерстві юстиції відбулося попереднє засідання Конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Учасники засідання намітили основні напрямки діяльності та визначилися з планом роботи Конкурсної комісії.
«Основні цілі, які стоять перед цією комісією – прозоро відібрати членів органу, який займатиметься запобіганням корупції в державі. Його створення чекають як громадяни нашої країни, так і наші закордонні партнери», - зазначила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.
За її словами, головним завданням першого засідання Конкурсної комісії, яке пройде найближчого четверга, стане затвердження критеріїв, за якими буде проходити відбір кандидатів у члени НАЗК.
За словами Першого заступника Міністра юстиції, при розробці критеріїв враховувався як досвід країн, де вже працюють схожі органи, так і досвід, якого вже набула Україна, формуючи склад Національного антикорупційного бюро.
«Спеціалізовані детальні критерії добору членів та керівників антикорупційних органів існують у невеликій кількості країн. Виходячи з наших потреб, ми скористалися досвідом відбору до Національного антикорупційного директорату Румунії та Комісії із запобігання корупції в Словенії. Так само ми спиралися на той досвід, який вже встигли напрацювати наші колеги під час відбору до Національного антикорупційного бюро», - зазначила Наталія Севостьянова.
Вона також повідомила, що відбір проходитиме в 2 етапи. Перший етап передбачає аналіз поданих пакетів документів та встановлення правдивості даних, які вказав кандидатом. Другий – це співбесіда, в ході якої будуть виявлятися професійні якості претендентів.
«Вже на першому засіданні, буде забезпечено відеотрансляцію, щоб усі могли побачити процес відбору та наживо слідкувати за дискусіями між членами комісії», - резюмувала Наталія Севостьянова.

Найближче засідання Конкурсної комісії відбудеться у п'ятницю, 18 вересня. 
Засідання конкурсної комісії відкриті для представників засобів масової інформації та журналістів. Секретаріатом Кабінету Міністрів України забезпечується відео- та аудіофіксація і трансляція у режимі реального часу відповідної відео- та аудіоінформації із засідань конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України..

 

 

< Всі новини