Новини

25.10.16

Представники громадських організацій обирали члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою Уповноваженого ВРУ з прав людини

На виконання нового Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно з яким до 30 жовтня 2016 року мають бути призначені додаткові члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 11 жовтня 2016 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською  було прийнято рішення про проведення публічного конкурсу.

З цією метою було утворено конкурсну комісію, до складу якої увійшли представники правозахисних організацій та інші представники громадянського суспільства, зокрема, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, Президент Інституту прикладних гуманітарних досліджень Михайло Буроменський, керівник Адвокаційного Центру Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров, експерт  ГО «Центр політико-правових реформ» Дмитро Калмиков, а також працівники Офісу Омбудсмена – Представник Уповноваженого з питань зв'язків із громадськістю та інформаційних технологій Михайло Чаплига та заступник Керівника Секретаріату Олена Смірнова. Очолив конкурсну комісію Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Протягом 10-денного строку, встановленого для прийому документів,  заяви на участь у публічному конкурсі подали 9 претендентів. З метою забезпечення максимальної відкритості та публічності процесу обрання кандидата на посаду члена ВККС України інформацію про претендентів було опубліковано на офіційному сайті Уповноваженого.

24 жовтня 2016 року  під час засідання конкурсної комісії, яке тривало з 10:00 до 17:30, консенсусним рішенням було обрано переможця, яким став Козлов Андрій Георгійович, та другого за результатами переможця конкурсу – Островську Олену Василівну.

Матеріали з офіційної сторінки сайту Омбудсмена України

 

< Всі новини