Новини

25.10.18

Опитування "Рівень довіри до суду"

Інститут впроваджує проект "Громадська підтримка аналітичної діяльності органів суддівського самоврядування: розробка та пілотна апробація Методики оцінки довіри до суду" за підтримки Програми USAID "Нове правосуддя"

Проект впроваджується з грудня 2017 по грудень 2018 року та присвячений створенню ефективних інструментів вимірювання рівня довіри до суду. Довіра до суду означає впевненість у тому, що судова діяльність здійснюється у спосіб, який максимально відповідає очікуванням, сподіванням та  потребам населення.

В рамках проекту Інститутом прикладних гуманітарних досліджень було розроблено та апробовано методику моніторингу довіри до суду, частиною якої є анкета (опитувальник) громадян щодо рівня довіри до суду.

Моніторинг містить три компоненти:

  • загальна оцінка довіри та суміжних аспектів ставлення до суду (населення загалом);
  • довіра до суду населення, що мало досвід участі у судових провадженнях (пересічних громадян);
  • довіра до суду професійних учасників судових проваджень (адвокати/юристи, прокурори). 

Пілотне опитування громадян відбулося влітку 2018 року у трьох областях України (Вінницька, Волинська та Дніпропетровська); крім того розроблено модуль он-лайн соціологічного опитування, яке не обмежено за географічною ознакою і участь в якому абсолютно вільна. При цьому наявність професійної юридичної освіти необов’язкова.

Результати апробації Методики моніторингу довіри до суду були представлені на заході 6 серпня 2018 року у м. Київ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» за участю представників та представниць судівництва, НУО та громадянського суспільства.

Важливою частиною Проекту є залучення якомога більшої кількості громадян на всій території держави до участі у опитуванні рівня довіри до судової системи з метою отримання достатньої статистики для подальшого змістовного обґрунтування оцінки ефективності судової системи та успішності заходів з її реформування.

  • пропонуємо представникам НУО та соціальних груп, з якими працюють Ваші НУО, взяти участь у онлайн соціологічному опитуванні з метою оцінки ефективності судової системи та успішності заходів з її реформування протягом жовтня – листопада 2018 року.
  • пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланням https://tinyurl.com/yc6kv4tl
  • порекомендуйте за можливості пройти опитування цільовій аудиторії Вашої НУО.

Опитування потребує всього 5 хвилин Вашого часу.

< Всі новини