Новини

12.03.19

Міжнародні донори обговорили дисциплінарну практику вищої ради правосуддя

 

Відбулася щомісячна зустріч донорів та виконавців проектів і програм у галузі верховенства права, під час якої учасники обговорили діяльність Вищої ради правосуддя (ВРП) у сфері дисциплінарної практики стосовно суддів і прокурорів.

ВРП є важливим партнером USAID у впровадженні якісних змін в судовій системі України. Особлива увага в рамках цієї співпраці приділяється удосконаленню дисциплінарної практики щодо суддів із дотриманням принципів суддівської незалежності та забезпеченням справедливого розгляду дисциплінарних справ. Адже це сприяє підвищенню якості суддівського корпусу і, в свою чергу, – підвищенню довіри суспільства до судової влади. Під час зустрічі заступник Голови ВРП Вадим Беляневич розповів про найчастіші на сьогоднішній день дисциплінарні порушення з боку суддів, серед яких незаконна відмова громадянам в доступі до правосуддя та порушення суддями етичних норм.

У свою чергу, член ВРП Андрій Бойко наголосив на важливості розвитку служби інспекторів у напрямі більшої інституційної автономії та процесуальної самостійності з метою забезпечення сталості дисциплінарної практики. Під час ознайомлювальних візитів до Румунії та Португалії, організованих за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», українська делегація, до складу якої входили представники ВРП, оцінила досвід цих країн у забезпеченні сталої дисциплінарної практики за допомогою служби інспекторів як корисний для запозичення. Наприкінці зустрічі представники ВРП подякували Програмі USAID «Нове правосуддя» за плідну співпрацю у напрямку формування сталої дисциплінарної практики щодо суддів в Україні.

Матеріали з веб-сайту програми USAID "Нове правосуддя": https://newjustice.org.ua/uk/novini/mizhnarodni-donori-obgovorili-distsiplinarnu-praktiku-vishhoyi-radi-pravosuddya/

< Всі новини