Новини

01.08.12

Продовжується реалізація проекту «Опитування громадян щодо їх задоволення якістю функціонування судів з використанням карток громадянського звітування (КГЗ)»

        Проект «Cправедливе правосуддя» розроблений з метою продовжити ініціативи, впроваджені проектом USAID «Україна: верховенство права (UROL), який діяв з 2006 по 2011 рік.
     Головною метою проекту є отримання інформації про рівень задоволеності користувачів якістю послуг, що надаються судами, на основі опитування учасників судових проваджень в пілотних судах, виявлення аспектів діяльності, що потребують поліпшення, а також розробка рекомендацій щодо механізмів покращення якості та доступності послуг.
      Тематика проекту відповідає стратегічним завданням Інституту прикладних гуманітарних досліджень, що протягом останніх 7 років систематично досліджує судову проблематику, в тому числі і шляхом проведення емпіричних соціальних досліджень (останні три роки – за допомогою карток громадянського звітування).
     Інститут здійснює опитування відвідувачів суду за допомогою методології карток громадянського звітування, проводить серії фокус-груп з суддями та працівниками апарату суду, здійснює аналіз отриманих результатів в рамках грантової програми у 6 судах: Харківський окружний адміністративний суд, Харківський апеляційний адміністративний суд, Апеляційний суд Донецької області, Петровський районний суд м. Донецьк, Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполь, господарський суд Дніпропетровської області.
      За результатами дослідження планується підготовка і публікація Аналітичних звітів та рекомендацій щодо підвищення якості та доступності судових послуг, їх презентація на фінальних круглих столах з метою інформування громадськості, суддів, ЗМІ та інших зацікавлених осіб про результати досліджень.
           Проект здійснюється з травня 2012 року по січень 2013 року.

< Всі новини