Новини

01.04.13

Запровадження стандартів ЄС для забезпечення рівності прав інвалідів

У Харкові обговорили стандарти ЄС у контексті соціальної політики держави в сфері зайнятості інвалідів. Захід проводився Харківською громадською організацією “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” за підтримки Європейської програми МФ “Відродження” 29 березня 2013 року.
Учасники розглянули основні стандарти ЄС, прийняті країнами Європи, для забезпечення рівності прав інвалідів, заборони дискримінації за ознакою інвалідності у сфері праці і зміцнення ролі громадських організацій інвалідів.
Інтерес присутніх викликало обговорення Конвенції ООН про права інвалідів, її фактичне виконання і прийнятий державою Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів. Говорили про значущість й актуальність цих актів для людей з інвалідністю.

За словами учасників, ефективність європейських і міжнародних стандартів може бути досягнуто в Україні за умови: надання центральної ролі у моніторингу дотримання Конвенції інвалідам та їх представницьким організаціям, визначення носіїв обов’язків та організацій-партнерів, зміцнення потенціалу неурядових організацій інвалідів, підходу до впровадження стандартів ЄС, заснованого на дотриманні прав інвалідів та зменшенні відокремленості, відмінності інвалідів від решти суспільства.

< Всі новини