Новини

22.07.13

Проблеми дисциплінарної відповідальності суддів мають комплексний характер

У Києві обговорили результати моніторингу рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. 

Статистичні дані було озвучено під час круглого столу на тему «Результати моніторингу рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності»,  що відбувся у ВККСУ 18 липня цього року. Дослідження проводили  експерти Харківського інституту прикладних гуманітарних досліджень в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протягом 2012 року надійшло 10673 скарги на дії суддів (за аналогічний період 2011 року 18166 скарг) без врахування повторних. Відкрито 318 дисциплінарних справи (541 у 2011 році). До дисциплінарної відповідальності притягнуто 109 суддів місцевих та апеляційних судів з накладенням дисциплінарного стягнення у виді догани (149 у 2011 році).

В рамках проекту Інститутом прикладних і гуманітарних досліджень досліджувалася низка питань у сфері дисциплінарної відповідальності суддів, серед яких:

- Характеристика практики притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;

- Сприйняття суддями інституту дисциплінарної відповідальності (результати глибинних інтерв’ю та фокус-груп);

- Дисциплінарні проступки суддів: типологія, поширеність;

- Результати експертного оцінювання рішень ВККС України (за Методикою оцінки змісту та тексту дисциплінарних рішень);

- Проблемні питання дисциплінарної практики щодо суддів;

- Типові недоліки та прогалини у підготовці суддів.

«Це фактично перше таке дослідження дисциплінарної практики, адже раніше цього ніхто не робив. Ми ґрунтовно вивчили цей аналітичний звіт, і ваша праця дуже важлива для нас», – зазначив Голова Комісії Ігор Самсін.   

«Діюча модель ефективна, виправдана, а стан нормативно-правової бази загалом відповідає міжнародним стандартам. Ми працювали над моніторингом два місяці і, гадаю, що висновки та інформація, що він містить, буде важлива не лише для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, але й для суддівської системи і суспільства загалом», – сказав експерт проекту Олександр Сердюк.

За результатами дослідження дисциплінарної практики розроблено  комплекс заходів щодо підвищення ролі громадськості у сфері контролю за ефективністю інституту дисциплінарної відповідальності суддів. «Мета  нашого дослідження - проаналізувати зміст та форми рішень про притягнення суддів до відповідальності та використання отриманих результатів для обґрунтування шляхів та засобів вдосконалення практики дисциплінарної відповідальності», – підкреслила керівник проекту Вероніка Кохан.

Готується до друку "Аналітичний звіт за результатами моніторингу рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності". Звіт буде доступний для ознайомлення також на сайті Інституту.  

< Всі новини