Новини

25.10.13

Представники громадськості говорили про необхідність реформування сфери зайнятості інвалідів

У роботі круглого столу взяли участь юристи, науковці, представники громадських організацій інвалідів: Національної асамблеї інвалідів України, ВГО «Асоціація підприємців і працюючих інвалідів України», ВГО «Інститут реабілітації та соціальних технологій», Волинської обласної ГО «Фонд місцевого розвитку», Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів», Феодосійської ГО молодих інвалідів «Реабілітаційний центр».

Державна система працевлаштування інвалідів не виконує своїх функцій – про це заявила модератор заходу, керівник проекту «Громадське лобіювання стандартів ЄС у сфері забезпечення права на працю людям з інвалідністю» Валерія Кохан. Під час проведеного дослідження було виявлено основні недоліки законодавства про працю інвалідів і головні проблеми при здійсненні інвалідами свого права на працю.

Учасникам було запропоновано до обговорення проекти двох нормативно-правових актів про внесення змін до Кодексу законів про працю України і деяких законів щодо працевлаштування інвалідів, розроблені експертами Інституту прикладних гуманітарних досліджень в рамках проекту.

У жовтні ці законодавчі пропозиції зареєстровано у секретаріаті комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

За словами експертів, необхідно переглянути систему квотування робочих місць для працевлаштування інвалідів, підсилити її антидискримінаційними заходами і стимулами для роботодавців. Представники громадських організацій дійшли висновку, що реформування системи зайнятості інвалідів потребує нового комплексного правового, економічного і організаційного підходу до розуміння взаємодії і співпраці державних структур, громадських організацій, роботодавців; для застосування європейських стандартів у цій сфері в Україні повинно існувати безбар’єрне середовище. Лише такий системний підхід зможе позитивно вплинути на сферу праці інвалідів і покращити рівень життя і доступності людей з особливими потребами.

< Всі новини