Новини

16.12.13

Конференція ГРЕКО "Гендерні аспекти корупції", Прага, 13 грудня 2013 року

З 2012 року Група держав проти корупції (ГРЕКО) приділяє значну увагу гендерним аспектам корупції, розмірковуючи про можливості гендерної проблематики для підвищення цінності роботи ГРЕКО. Для того, щоб підвести підсумки національного досвіду у виявленні, запобіганні і скороченні гендерно-специфічних проявів корупції та з метою обміну інформацією наявними науковими даними і практикою, ГРЕКО організувала конференцію на тему «Гендерні аспекти корупції" під егідою Сенату і Міністерства юстиції Чеської Республіки.

Вона проходила в Празі 13 грудня 2013 року, в Вальдштейнському палаці.

У конференції взяла участь Валерія Кохан, експерт Інституту прикладних гуманітарних досліджень з доповіддю "Гендерні аспекти корупції у вищій освіті України" за результатами проекту "Боротьба з корупцією в Україні".

Доповідь стосувалася особливостей гендерних особливостей у вищій освіті України за підсумками досліджень 2010-2012 років і розкривала наступні ключові моменти:

- Гендерні особливості  корупційної поведінки
- Види корупційних практик і корупційних платежів для жінок і чоловіків
- Мотивація корупційної поведінки чоловіків і жінок
- Антикорупційний потенціал жінок і чоловіків
 
Види корупційних практик залежать від рівня посади учасника. Кожний щабель посад, як правило, бере участь у конкретному виді корупційних операцій, для якого характерні специфічні цілі або«предмети обміну». Ґендерний дисбаланс в організаційній вертикалі навчального закладу, означає, що представники різних статей, як правило, мають різні можливості та доступ до різних видів корупційного обміну.

З повним текстом звіту та описом методології дослідження можна ознайомитися за посиланням 
http://iahr.com.ua/files/works_docs/130.pdf (українською мовою)

< Всі новини