Новини

18.03.14

Розробка ініціатив із запровадження європейських стандартів у сфері забезпечення окремих прав інвалідів: обмін думками

Для розробки і запровадження реформування законодавства з забезпечення прав інвалідів необхідно об’єднати зусилля і налагодити взаємодію влади і громадських організацій інвалідів на всіх рівнях. Про це заявили учасники зустрічі, що відбулася 17 березня у Дніпропетровську у форматі фокус-групового обговорення.

Захід провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» спільно з ВГО «Національна асамблея інвалідів України» за підтримки МФ “Відродження”.

У зустрічі взяли участь представники органів державної влади і експерти громадських організацій інвалідів, керівники підприємств громадських організацій інвалідів, представники ЗМІ. 

«Головна мета заходу полягала у отриманні зворотного зв’язку від безпосередніх учасників реалізації державної політики у сфері праці інвалідів та осіб, на користь яких працює відповідне законодавство, з 3 основних аспектів: (1) відкритий ринок праці для інвалідів і шляхи його забезпечення; (2) функціонування підприємств громадських організацій інвалідів та (3) ефективність роботи Фонду соціального захисту інвалідів», - підкреслила Валерія Кохан, керівник проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів», експерт Інституту прикладних гуманітарних досліджень.

За словами Вікторії Назаренко, генерального секретаря Національної асамблеї інвалідів України, співпраця всіх зацікавлених сторін у процесі розробки ініціатив зі запровадження європейських стандартів у чинне законодавство сприятиме всебічному врахуванню інтересів та ефективному налагодженню взаємодії влади і громадськості. У кінцевому результаті це має призвести до адаптації вітчизняних нормативно-правових актів відносно європейських норм та забезпечити інвалідам гідний рівень життя.

Учасники зустрічі погодилися про подальшу співпрацю у вигляді обміну пропозицій, надання коментарів і підтримки ініціатив проекту.  

< Всі новини