Новини

18.04.14

Надомна праця і державна підтримка на робочому місці: чи вирішіть це проблему працевлаштування інвалідів?

17 квітня у Києві відбулася третя регіональна зустріч у форматі фокус-групового обговорення за спільної ініціативи Харківської громадської організації «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та ВГО «Національна асамблея інвалідів України» за підтримки МФ “Відродження”.

Зустріч пройшла у плідній дискусії за участю представників Міністерства соціальної політики України, Комітету ВРУ у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів,  Всеукраїнських громадських об’єднань інвалідів.

Велику увагу учасників викликали питання надомної праці для інвалідів, державної підтримки інвалідів 1 групи на робочому місці,

За словами голови ВГО «Центр туризму інвалідів України» Леоніда Лисака неврегульованість чинним законодавством надомної праці є великим недоліком для інвалідів 1 і 2 групі інвалідності, для яких такий вид праці практично єдина можливість працевлаштуватися. Вимоги Конвенції про надомну працю 1996 року не виконуються, вітчизняне законодавство не містить механізму реалізації надомної праці.

Представник ВГО «Генерація успішних дій» пропонував узагальнені пропозиції щодо моделі державної підтримки супроводу для інвалідів 1 групи на робочому місці. Йшла мова і про запровадження стажування як способу адаптації інваліда на робочому місці.

Дискусійним виявилося питання повернення міжвідомчого підходу до діяльності підприємств громадських організацій інвалідів. Крім того, учасники зустрічі дійшли згоди щодо ефективності системи квотування робочих місць для працевлаштування інвалідів, але зазначили про необхідність переглянути сам норматив.

Організоване громадське обговорення засвідчило бажання всіх учасників приймати участь у вдосконаленні правового регулювання сфери зайнятості осіб з інвалідністю, що продиктоване суспільною необхідністю для однієї з незахищених верств населення України забезпечити рівні можливості на ринку праці.

< Всі новини