Новини

19.05.14

Судовий захист для інвалідів

У Харкові 16 травня обговорювали юридичну практику захисту прав інвалідів на працю. Захід у форматі фокус-групового обговорення провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки МФ “Відродження”.

Учасники відмітили незначну кількість трудових спорів про поновлення інвалідів на роботі переважно через вартість ресурсів (юридична допомога, представництво у суді) і низьку правову обізнаність самих інвалідів. 

Аналіз судової практики позовів Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій з роботодавців за нестворені робочі місця для інвалідів свідчить про існуючий обов’язок роботодавця лише створити робоче місце для інваліда, а не працевлаштовувати його безпосередньо – обов’язок працевлаштовувати покладено на органи зайнятості населення. 

При розгляді справ суди приймають рішення відповідно до чинного законодавства формально законно, що, в свою чергу, означає фактичне недотримання норм про забезпечення працевлаштування інвалідів відповідно до встановленої квоти. Непродуманість існуючих нормативних актів у цій сфері унеможливлює як ефективне функціонування державної системи працевлаштування, так і захист прав інвалідів у випадку звільнення з роботи з мотивів інвалідності.

< Всі новини