Новини

22.05.14

Інститут визнано переможцем конкурсу на реалізацію пілотного проекту оцінки застосування КПК України

22 травня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого відбулося чергове засідання Координаційного комітету з реалізації міжнародного проекту «Наглядовий моніторинг судових процесів з метою оцінки застосування Кримінального процесуального кодексу України».

На засіданні було визначено переможця конкурсу на реалізацію проекту, яким стала ГО «Харківський інститут прикладних гуманітарних досліджень».

Члени Координаційного комітету вирішили провести на початку червня публічну презентацію проекту за участю працівників судів м. Києва та представників Державної судової адміністрації України.

ДовідковоПроект – це пілотна ініціатива, реалізація якої покладається на Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у співробітництві з Радою Європи в рамках проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується Урядом Данії, а також Офісом закордонного розвитку, допомоги та навчання кадрів прокуратури через Посольство США в Україні та Програмою розвитку ООН в Україні.

Проект спрямований на моніторинг відкритих судових засідань. Таким чином, присутність незалежного монітора на засіданні не може бути заборонена чи обмежена. Крім того, діяльність судових моніторів підвищуватиме прозорість судових процесів і виступатиме механізмом посилення громадської довіри до адміністрування судочинства. Право на здійснення судового моніторингу базується на праві на справедливий і публічний суд.

Відповідальні за реалізацію проекту – Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ГО «Харківський інститут прикладних гуманітарних досліджень».

< Всі новини