Новини

11.07.14

Лобіювання інтересів людей з інвалідністю на ринку праці

9 липня 2014 року у Києві відбулася робоча зустріч експертів, присвячена питанням реалізації права на працю людей з інвалідністю в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів». Захід провела Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» спільно з ВГО «Національна асамблея інвалідів України» за підтримки МФ “Відродження”.

У зустрічі взяли участь члени громадських організацій інвалідів, представники Міністерства соціальної політики і Фонду соціального захисту інвалідів, керівники підприємств інвалідів, а також експерти дружніх громадських організацій, які займаються проблематикою універсального дизайну, захисту прав інвалідів.

На заході керівником проекту Валерією Кохан було презентовано основні досягнення проекту за результатами 6 місяців роботи. Фахівці обговорили ключові проблеми сфери зайнятості інвалідів та можливі перспективи осіб з інвалідністю на відкритому і захищеному ринку праці в Україні. Велику увагу було приділено питанню розробки і прийняття нового закону про статус інвалідів з урахуванням європейських стандартів у сфері професійної діяльності та зайнятості. Учасникам було запропоновано оцінити механізм мотивації роботодавців до створення робочих місць для інвалідів, розроблений експертами проекту.

За словами фахівців, потребує подальшого розвитку питання надомної роботи для інвалідів, практична реалізація механізму соціального супроводу інвалідів на робочому місці, боротьба з дискримінацією за ознакою інвалідності і підтримка захищеної зайнятості для цієї категорії населення.

Учасники зустрічі наголосили про важливість лобіювання інтересів людей з інвалідністю при адаптації вітчизняних нормативно-правових актів до європейських норм і виступили за системний підхід до взаємодії і співпраці державних структур, громадських організацій, роботодавців.

< Всі новини