Новини

30.09.14

Проект «Наглядовий моніторинг судового процесу з метою оцінки застосування Кримінально-процесуального кодексу України»

Проект «Наглядовий моніторинг судового процесу з метою оцінки застосування Кримінально-процесуального кодексу України» є пілотною ініціативою, реалізація якої запланована на період по грудень 2014 року

Уряд України вже давно планує проведення реформи кримінальної юстиції, і прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу від 13 квітня 2012 року стало одним з найбільших кроків у цьому напрямку, який наблизив норми кримінально-процесуального права до європейських стандартів. Зокрема, новий КПК створює додаткові гарантії захисту прав та свобод людини на стадії досудового розслідування, процесуальні гарантії захисту учасників судового процесу та запроваджує перевірені в Європі процедури у місцевий кримінальний процес.

Однак, аналогічно будь-якому юридичному документу, важливість цього документа полягає не лише у встановленні норм заснованих на праві справедливості, збалансованих та прозорих систем розслідування і судового переслідування та справедливого судового розгляду, а й у приведенні встановлених норм у дію. Надзвичайно важливе значення має належне застосування норм, відображених у новому КПК, у тому числі зміна менталітету та практичної діяльності фахівців, відповідальних за його реалізацію. Для визначення галузей, що потребують додаткової уваги та вжиття необхідних заходів, для забезпечення належного застосування КПК та подальшого посилення спроможностей громадянського суспільства, а також Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у частині дієвого виконання ним функцій незалежного спостерігача, відповідального за контроль застосування Кодексу, ПРООН в Україні, Рада Європи та Проект РКЮ, Програма OPDAT Департаменту юстиції США Посольства США в Україні підтримують цей пілотний проект. У рамках цього проекту зазначений консорціум установ має на меті підтримку Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини через Координуючу ОГС з метою координації групи до 20 спостерігачів / моніторів судів, сприяння у зборі та обробці отриманих даних моніторингу, а також у проведенні їх аналізу.

Цілями цього проекту є:

  • отримання об’єктивної фактичної інформації про тенденції та практику застосування КПК у судах за даними пілотного моніторингу, що буде реалізований у Києві;
  • визначення основних сфер діяльності шляхом проведення тренінгів або інших заходів для посилення спроможностей;
  • розробка рекомендацій щодо удосконалення практики застосування КПК у відповідності до національних стандартів та стандартів Європейського суду з прав людини.

< Всі новини