Новини

23.10.14

У Києві обговорили проект внесення змін до ряду нормативно-правових актів у сфері праці інвалідів і діяльності підприємств громадських організацій інвалідів

21 жовтня у Києві в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів» були презентовані зміни до законодавства України з питань праці інвалідів. Захід провели Харківська громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» і ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Презентовані зміни до законодавства охоплюють питання забезпечення працевлаштування інвалідів шляхом фінансового стимулювання до цього роботодавців, введення на законодавчому рівні поняття супроводу інваліда на робочому місці. Частина змін стосується діяльності підприємств громадських організацій інвалідів щодо повернення їм преференційної поправки для участі у процедурах держзакупівель, спрощення механізму отримання такими підприємствами фінансової допомоги та пільг.

Особливий інтерес викликали пропозиції до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні. Проект запропонував обов’язково включити до тексту нової редакції угоди рекомендації під час укладення колективних договорів на підприємствах всіх форм власності включати положення щодо заборони дискримінації працівників за ознакою інвалідності та передбачити в галузевих угодах заходи щодо забезпечення виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

За підсумками круглого столу учасники дійшли висновку про прийнятність розглянутих пропозицій в цілому і можливість подання їх до профільного комітету ВРУ для подальшого оформлення їх як проектів НПА.

* * *

Метою проекту «Громадське лобіювання впровадження окремих стандартів ЄС у сфері забезпечення прав інвалідів» що здійснюється Харківською міською ГО «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за підтримки Європейської програми  є – перегляд законодавства про працю інвалідів на основі стандартів ЄС і досвіду держав ЄС, розробка нових підходів до розуміння державної системи працевлаштування, діяльність з наближення законодавства ЄС до законодавства України.

< Всі новини