Новини

16.12.14

Серія регіональних тренінгів з питань застосування нового антикорупційного законодавства України

Реформування національної системи протидії корупції є одним з найбільш складних компонентів суспільних трансформацій сучасної України, від успішності якого в значній мірі залежить можливість вирішення інших завдань.

З прийняттям пакету антикорупційних законів 2014 року, що суттєво доповнили та змінили законодавчу основу протидії корупції, склалась принципово нова ситуація. Наявність політичної волі до подолання корупції, зміцніле громадянське суспільство, очищення системи правоохоронних органів та державних інституцій загалом дають унікальний шанс нарешті зробити реальні кроки для руйнації стереотипу України як “безнадійно корумпованої країни”. Але використання цього шансу в значній мірі буде залежати від адекватності розуміння та ефективності застосування нового законодавства працівниками державних інститутів, що мають його застосовувати.

До проекту буде залучено колектив експертів-викладачів, що об’єднає розробників відповідних законопроектів, науковців, викладачів провідних юридичних вузів, практиків (суддів, прокурорів тощо) для підготовки навчальних модулів по ключовим темам нового антикорупційного законодавства. Буде проведено 5 тренінгів для держслужбовців, працівників органів прокуратури і адвокатів. За результатами тренінгів проведено аналіз сприйняття їх учасниками найбільш суперечливих моментів законодавства та практики застосування, визначено рекомендації щодо подальших заходів для підвищення кваліфікації, покращення інформаційно-методичного забезпечення, внесення змін до законодавства.

Основні результати: крім проведення тренінгів: здійснено аналіз типових проблем, що виникають чи можуть виникнути у правозастосовчій діяльності уповноважених органів в протидії корупції; визначено напрямки подальшого розвитку програм підвищення кваліфікації цільових груп.


< Всі новини